poniedziałek, 2 listopada 2015

Filmy, z których każdy weźmie coś dla siebie...

W dzisiejszym poście chcę się podzielić z Wami filmami, do których każdy może podejść na swój sposób... Możemy oglądnąć je jako kolejny "jakiś-tam-film", ale prawdopodobnie większość z nas bezwiednie wyciągnie myśl-naukę, którą zachowa dla siebie. Te kilka filmów, to pozycje na liście, którą dzielę się z bliskimi - bo wartościowymi rzeczami warto się dzielić :) Po obejrzeniu filmu, który zmusza do refleksji lubię przedyskutować spostrzeżenia i wymienić się opinią, co daje jeszcze pełniejszy obraz i pozwala zyskać więcej, bo
"sharing is caring  ;)"

1. The Ultimate Gift (Bezcenny Dar 2006)
Film o młodym chłopaku, który pochodzi z bardzo bogatej rodziny. Początkowo nie zna niczego poza zabawą i pełnym kontem bankowym. Jego życie zmienia się po śmierci dziadka, który zostawia tajemniczy spadek, dla którego Jason musi wykonać różne zadania, by go uzyskać. Chłopak poznaje różne dary m.in. dar miłości, wdzięczności, przyjaźni, rodziny, zdrowia itp. Film momentami zabawny, momentami wzruszający, przekazujący wiele cennych rad...

 Tutaj:
Film i zwiastun 

http://www.fanpop.com/clubs/drew-fuller/images/628213/title/drew-ultimate-gift-screenca

2. October Baby
Zaburzenia psychiczne, niechęć do życia, problemy zdrowotne - to rzeczy, z którymi zmaga się nastoletnia dziewczyna. Nie zna przyczym problemów, aż pewnego dnia jej świat się wali - czy jej rodzice są naprawdę jej rodzicami? O tym, co powoduje aborcja, jak wpływa na otoczenie i jaki ma wpływ zarówno na matki decydujące się na aborcję, jak i otoczenie, lekarzy, pielęgniarki. Ponad to, lekcja życia dla każdego, zderzenie z codziennością. Poruszająca historia oparta na faktach.
Ciekawostka: aktorka grająca matkę decydującą się na aborcję wiąże to z prywatnymi doświadczeniami, jakie doznałą w swoim życiu. Film nie tylko pokazuje wartości jakimi jest rodzina, ale także przyjaźń czy miłość.3. The Last Samurai (Ostatni Samuraj 2003)
O mały włos, a nie przekonałabym się do oglądniecia tego niekrótkiego filmu. Jednak znajomi mają czasem siłę przekonywania ;) I nie żałuję czasu poświęconego na obejrzenie filmu. Kapitan, po wielu przejściach w walkach z Indianami wyjeżdża do Japonii, by szkolić armię do walk z Samurajami. Podczas jednej z walk trafia w ich ręcę i tu zaczynają dziać się rzeczy, które diametralnie zmieniają jego życie. Poza wieloma walkami z czasów końca  XIX wieku film o poświęceniu, nawiązywaniu przyjaźni, wierności do współtowarzyszy, sposobach jednania sobie ludzi i odkrywaniu samego siebie.
Ponad to rewelacyjna ścieżka dzwiękowa: 
Jeśli widzieliście, któryś z filmów - co o nich myślicie? Jeśli jeszcze nie - zachęcam do obejrzenia i wymienienia się wrażeniami :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz