niedziela, 3 stycznia 2016

Nowy Rok, postanowienia, wdzięczność i działanie...

Jeden rok się kończy, kolejny zaczyna...
Dla wielu z nas jest to czas podsumowań i refleksji, noworocznych postanowień i zmian w życiu... Początek nowego roku motywuje do podejmowania działań, siłownie są pełne osób, które postanawiają zadbać o sylwetkę, dietetycy udzielają porad, zdrowa żywność znajduje większe zainteresowanie itd. itp.

Nie wiem, czy kiedykolwiek w życiu zrobiłam listę noworocznych postanowień...(?)
Zmiany jakie wprowadzamy w życiu powinny być rozsądnymi, przemyślanymi decyzjami. Jeśli chcemy zmienić coś w życiu podejmujmy decyzje niezależnie od pory roku, niech motywacją nie będzie tylko i wyłącznie 1 stycznia. Jeśli Nowy Rok jest jedynym motywatorem, nasze postanowienie prawdopodobnie nie zostanie zrealizowane. Ile razy końcem roku uświadamialiście sobie, że noworoczne postanowienia uciekły w niepamięć i skrupulatnie pisaliście kolejną listę, którą tym razem "na pewno" zrealizujecie :)

Chcemy zacząć uprawiać jakiś sport, zacząć uczyć się nowego języka, poznać nowe osoby, wybrać się z podróż... Pomysł wpadł Wam w okolicy wakacji? Nie czekajmy z nim do Nowego Roku, rozważmy wszelkie za i przeciw, przemyślmy sprawę, zorganizujmy plan osiągnięcia celu (plan tutaj: KLIK), pomyślmy kto i co może nam pomóc. Działajmy. Marzenia same się nie spełniają (KLIK).

Jeśli chodzi o końcówkę roku to specjalna lista postanowień noworocznych w moim wydaniu - nie (u mnie mapa planów tworzy się cały rok ;) ),
ale podsumowanie roku - zdecydowanie tak!

Czym jest refleksja nad przemijającym rokiem? Usiądźmy sobie spokojnie i w myślach lub na papierze spróbujmy przejść przez cały rok, zastanówmy się co się zmieniło, co osiągnęliśmy, jaki etap życia zakończyliśmy, jaki rozpoczęliśmy, kogo poznaliśmy, jakie znajomości przetrwały, czego nowego się nauczyliśmy... Pomyślmy o wszystkim, co jest dla nas ważne... Zobaczycie za jak wiele rzeczy możemy dziękować - wdzięczność pozwoli nam dostrzec, że mamy powody do szczęścia (KLIK)1. Podejmujmy działania konsekwentnie - przez cały rok, nie tylko 1 stycznia
2. Pracujmy nad sobą
3. Cieszmy się życiem
4. Bądźmy wdzięczni

PS. Mój rok był pełen zdarzeń, zmian i wyzwań...
kolejny zapowiada się jeszcze ciekawiej;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz