sobota, 21 stycznia 2017

Miłość i sens życia

Lubicie czytać poradniki oraz interesuje Was psychologia?
Albo po prostu chcecie potrafić doceniać to, co macie, szukacie prawdziwej miłości czy może już ją znaleźliście?
Mam da Was dwie książki. Dla mnie były tak wciągające, że czytałam prawie za jednym zamachem każdą ;)
Zostały wyszperane z domowej biblioteczki
 czy polecone przez coachów na ich stronach www.
Zatem raz, dwa, trzy ;)


1. MIŁOŚĆ: Zanim powiesz Kocham - ks. Mieczysław Maliński
Książka napisana lata temu, a tematyka nadal aktualna, ponadczasowa - Miłość i różne jej oblicza. Pewnego rodzaju poradnik dla ludzi w każdym wieku o relacjach, a chyba im wcześniej przeczytany tym lepiej ;) W książce autor zwraca się nawet do szesnastolatków, bo czy to nie wtedy zaczynają się zauroczenia? Czasem trzeba zasięgnąć porady, a może wtedy unikniemy coraz (niestety) większej liczby nieszczęśliwych związków i złamanych serc, nieprzemyślanych decyzji - czasem zbyt pochopnych, a czasami odkładanych zbyt długo...

I jeszcze jedno: wiem, że część osób nie sięga po książki pisane przez duchownych ze względu na swoje przekonania, czy uprzedzenia, ale potraktujmy go jako autora książki, dobrego doradcę i psychologa - który chce pomóc Nam, by nasze życie było szczęśliwe razem z inną osobą. Tak jak czytamy inne poradniki, nie patrząc na wiarę autora, tak i sięgnijmy po "Zanim powiesz Kocham";)

2. SENS ŻYCIA: Człowiek w poszukiwaniu sensu - Viktor E. Frankl 
Autor przeżył obóz koncentracyjny, doświadczył piekła na ziemi, które zszykowali ludzie :( Swoje spostrzeżenia, przeżycia oraz analizę psychologiczną jako psychiatra i neurolog opisał w książce, która kilka razy była przez niego aktualizowana, ponieważ ludzie prosili o więcej wyjaśnień zachowań ludzkich. Poszukujecie sensu życia, a może niektórzy uważają, że życie nie ma sensu lub doświadczają cierpienia, z którym sobie nie radzą? Ta książka pomoże w wielu sprawach.
Viktor E. Frankl nie usprawiedliwia złego zachowania człowieka, jak niektórzy psychologowie, którzy twierdzą, że człowiek jest zdolny nawet do najgorszego, gdy zmusi go sytuacja. Frankl wierzy, że człowiek ma zawsze wolną wolę, może widzieć sens życia zawsze i wszędzie. Sięgnijcie po tę książkę, a nie będziecie mogli przestać czytać dopóki nie dobrniecie do końca.

Miłej lektury :)
A może macie jakieś książki do polecenia? :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz